Najina kovinska streha je bila v zeleni barvi

Potrebovala sem novo streho za svojo že 30 let staro hišo. Prejšna streha je bila že dotrajana. Želela sem izgled klasičnega strešnika. Ker se z možem nisva uskladila sva se odločila zas okus širokega spektra z vseh geografskih področij. Odločila sva se za kovinsko streho s posipom. Ko sva gledala katalog, je bilo desetih osnovnih barvah. Lahko pa sva izdelala streho po naročilu in sva imela na razpolago 25 dodatnih barv. Želala sva, da je strešnik oblikovana tako, da bi dobila popolnoma usklajen izgled s tradicijo.

Tako sva izbrala strešnik z stoletno mediteransko arhitekturo. Kovinska streha zagotavlja odlično vzdržljivost. Odporrna je na zaščito in na dvig vetra ala pa tudi na druge ekstremne vremenske razmere. Izbrala sva strešnik v obliki bobrovca. Vedno mi je bila všeč zelena streha, ki se usklajuje z naravo. S svojo obliko klasičnega strešnika, kot je bobrovec se lepo poda na vseh vrstah objektov. Najina hiša je bila zelo razvejana in oblika ni bila klasiščna. Tako je bila oblikovana kot moderna arhitektura. Ker sem bila naklonjena varovanju okolja, je strešnik izveden po proizvodnem postopku z zelo nizko emisijo CO2 v ozračje. Ta streha ne potrebuje nikakršnih filtrov ali lovilcev proti onesnaževanju okolja. Material je okolju prijazen. Kajti kovinska streha je narejena iz želaza, ki je element, ki ga najdemo v naravi in je naravnemu okolju prijazno ter samorazgradljivo.

Najina kovinska streha je bila v zeleni barvi

Kritina ima 30 ali pa tudi nekje 50 let garancije. Železo se lahko spet ponovno predela in uporabi za nove izdelke. Tako se bistveno prispeva k zmanjšanju onesnaževanja okolja. Kovinska streha je priporočena za potresna področja, ker je zelo lahka. Tudi način pritrjevanja s preklopi, ki združi strešnike v močno povezano je varen. Prav tako je odprona proti toči, je nelomljiva in odporna proti ognju. Zaradi dodanih zaščitnih površinskih slojev se kovinska streha ne segreje nič bolj kot keramične ali betonske kritine.